Network - ameble

Network

Fillimi Network

Fillo karrierën në Sigurinë Kibernetike më këto certifikime

Besoni apo jo, por çdo kompjuter i lidhur me internet është i prekshëm ndaj sulmeve kibernetike. Me më shumë para në rrezik dhe shkelje të...

Cili vend e ka internetin më të shpejtë në mobil? Gjeje tani!

Cili vend e ka shpejtësinë më të madhe për transmetimin e të dhënave ne Smartphone? Me smartphones duke arritur të katër qoshet e botës, pyetja më...

Samsung njofton për teknologjinë e ardhshme super të shpejt të rrjetit WiFi

Samsung Electronics deri më tani ka qenë në heshtje duke punuar në gjeneratën e ardhshme të rrjetit Wi-Fi standard, kurse tani ka bërë një...

Anonabox, një router WiFi i vogël që kodon gjithçka që bëni në internet

Përdoruesit e kompjuterëve sot po kërkojnë opsione që të fshehin çdo gjë që ata bëjnë në internet për të mbrojtur jetën private. Ata të cilët nuk...

Virusi Heartbleed ka prekur edhe Router-at

Edhe më shumë dhimbje, Heartbleed ka prekur gjithashtu edhe Router-at. Kompanitë e mëdha Cisco Systems dhe Juniper Networks kanë njoftuar së virusi Heartbleed është...

Turqia lejon Twitter-in përsëri

Twitter nuk është më “persona non grata” në Turqi, të paktën për momentin. Një zyrtar nga zyra e Kryeministrit Taip Erdogan ka konfirmuar për Reuters...

Parlamenti Evropian voton pro heqjes së tarifave Roaming

Parlamenti Evropian ka votuar sot heqjen e tarifatave Roaming gjatë përdorimit të telefonin celular, brenda shteteve të Evropës. Nga tani kostoja për të bërë një...

Google hap qendrat e para për të dhëna në Azi

Google ka njoftuar se ka hapur qendrat e saja të para për të dhëna (Data Center) në Azi të cilat tani janë në funksion...

Prezantohet Asus AC1900, Router-i Wireless Dual-band më i shpejti në botë

Asus ka prezantuar Router-in e ri Wireless që e ka koduar me emrin AC1900. Sipas performancës së tij Router-i Gigabit aktualisht është Router-i Wireless...

Google i di gati çdo fjalëkalim të rrjetit Wi-Fi në botë

Sipas një raporti të fundit nga Computerworld, Google e di fjalëkalimet (password-at) e miliona përdoruesve të Android-it në mbarë botën. Të dhënat për fjalëkalimin e...

SHBA-të dhe Kina pajtohen që të punojnë së bashku për sigurinë kibernetike

Gjatë muajve të fundit kemi dëgjuar të dyja SHBA-të dhe Kinën duke akuzuar njëra tjetrën për sulmet kibernetike me prejardhje nga njëra anë në...

Interneti pëson sulmin më të madh kibernetik në histori

CNN  njofton se interneti ka pësuar një ngadalësim prej disa minutash në të gjithë botën,  pas asaj që ekspertët e sigurisë e cilësojnë si...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu