Softuer & Aplikacione - ameble

Softuer & Aplikacione

Fillimi Softuer & Aplikacione

Fillo karrierën në Sigurinë Kibernetike më këto certifikime

Besoni apo jo, por çdo kompjuter i lidhur me internet është i prekshëm ndaj sulmeve kibernetike. Me më shumë para në rrezik dhe shkelje të...

OnePlus 5 merr edhe një përditësim të softuerit

Çfarë është një OnePlus 5? OnePlus 5 është produkti më i fundit i OnePlus Kompanisë. Ka një ekran Full HD me 5.5 inç, një procesor...
video

Sipas Ofcom: Dritat zbukuruese të vitit të ri mund të ngadalësojë rrjetin WiFi (Video)

Kompania Ofcom ka njoftuar për lansimin e një aplikacioni të tyre të ri mobil Wi-Fi Checker, i cili është zhvilluar për të kontrolluar nëse rrjeti...

Lansohet Alfabeti Shqip për iPad dhe iPhone

Mësimi i alfabetit të gjuhës amë shqipe nuk duhet të jetë i vështirë dhe monoton, mbi të gjitha duke pasur parasysh praninë e teknologjisë...

Shërbimi Google Latitude mbyllet më 9 Gusht

Google ka njoftuar se më datë 9 Gusht do të mbyll shërbimin e tyre Google Latitude për pajisje mobile. Shërbimi Google Latitude u krijua...
video

Shfaqet video: Skype i ri për Windows 8

Microsoft pak ditë para paraqitjes se Windows 8 ka lansuar një video të re që tregon pamjen e re të Skype-it në Windows 8. Skype për Windows 8...

Instagram pritet të bëhet gjëja më e madhe në botë

Sa e madhe mund të jetë shpërndarja e imazheve përmes rrjeteve sociale përmes Instagram-it? Duke u bazuar në atë çfarë deklaron shefi ekzekutiv i...

Programi Windows Phone 8 SDK, tani më i hapur për zhvilluesit

Siç edhe pritej Microsoft dje ka hapur dyert për zhvilluesit që kanë qenë duke pritur me pa durim që t’ju qasen programit Windows Phone...

Windows 8 në shitje nga 26 Tetori

Kemi raportuar më parë se Windows 8 do të jete në dispozicion për blerje diku nga fundi i muajit Tetor, por para pak orëve...

Zbulohet Nokia Lumia 920 më Windows Phone 8 (e plotësuar)

Nokia ka prezantuar sot zyrtarisht smartphone-in e tyre te ri Lumia 920 me Windows Phone 8, që përmban procesor dual core 1.5GHz Qualcomm Snapdragon...

Edhe BlackBerry zyrtarizon asistentin e tyre me zë

BlackBerry sot zyrtarisht ka zbuluar asistentin me zë që, ngjashëm siç është Siri, Google Now dhe Cortana, që ju mundëson përdoruesve të komunikojnë me smartphone-at e tyre duke...

Facebook lanson platformën e re në Facebook Messenger

Siç edhe pritej, Facebook gjatë një konference së saj për zhvillues të mbajtur dje ka njoftuar zyrtarisht për platformën Messenger. Ky tipar i ri...
11,028FansaPëlqeje
60NdjekësNdjek
3,270AbonentëAbonohu

REKLAMA