Softuer & Aplikacione - ameble

Softuer & Aplikacione

Fillimi Softuer & Aplikacione

Filloi i përditësimi i versionit Android 4.4.4 për pajisjet Nexus

Muajin e kaluar Google kishte përgatitur përditësimin e versionit Android 4.4.3 ndërsa tani kompania ka lansuar një version të ri të KitKat, Android 4.4.4 për...

Windows 10, merr më pak hapësirë në kompjuter

Nuk është diçka e pazakontë nëse sistemi operativ e merr një hapësirë të madhe të diskut në kompjuter, duke e ditë se sistemi operativ konsiderohet si...

WhatsApp në plan thirrjet me zë

Aplikacioni WhatsApp më i popullarizuar për momentin për tekst mesazhe, ka në plan që gjatë këtij viti të ofroj thirrje me zë pa pagesë. Jan Koum, bashkëthemelues dhe kryeshef...

Data e publikimit të iOS 7 është 18 Shtator

Apple ka njoftuar se data e publikimit për versionin e ardhshëm të platformës së tyre iOS 7 do të jetë 18 Shtatori që vjen...

Shfaqet çmimi dhe të dhënat zyrtare për versionin Windows 8.1

Vetëm disa muaj pas prezantimit, Microsoft tani nxjerr të dhëna zyrtare për çmimin dhe pakon për versionin Windows 8.1 Versioni i ri i sistemit...

iOS 7 prezantohet në ngjarjen WWDC 2013, konfirmohet nga Tim Cook

Apple iOS 7 do të prezantohet në konferencën për zhvillues (WWDC 2013), e cila pritet të mbahet muajin e ardhshëm në San Fransisco, në ketë...

Sa përdoren sot mesazhet me SMS?

Sipas një raporti të fundit, aplikacionet Chat apo aplikacionet për mesazhe nëpër smartphone, tanimë janë më të preferuar se sa mesazhet me SMS apo...

Lansohet versioni i ri Firefox 29

Mozilla ka lansuar versionin e ri të Firefox 29 i cili është një përditësim i madh për kompaninë  duke sjellë një dizajn të ri...

Përditësimi i fundit i Instagram-it sjell opsione të reja

Instagram ka njoftuar se ka lëshuar një përditësim të ri të aplikacionit të tyre mobil për platformën iOS dhe Android. Përditësimi sjell disa opsione të reja...

Dy përditësime të ardhshme të Windows 10 janë koduar si “Redstone”

Portali Neowin këtë javë ka njoftuar se Microsoft është duke planifikuar lëshimin e dy përditësimeve të mëdha për sistemin e tyre të ardhshëm Windows 10. Këto...

Përditësimi Skype 6.1 për Windows integrohet në Outlook

Përdoruesit e aplikacionit Microsoft Outlook të cilët dëshirojnë të bëjnë thirrje me Skype direkt nga kontaktet e Outlook-ut, dhe me kënaqësi ju njoftojmë se...
video

Përditësimi Skype 3.0 arrinë në Android

Skype ka lëshuar versionin 3.0 për Android, i cili sjell mundësinë e saj të re për kyçje me email adresë të Microsoft-it. Gjithashtu ka...
11,138FansaPëlqeje
63NdjekësNdjek
3,172AbonentëAbonohu

REKLAMA