Softuer & Aplikacione - ameble

Softuer & Aplikacione

Fillimi Softuer & Aplikacione

Në shitje, smartphone-at e parë me Firefox OS

Prodhuesi spanjoll GeeksPhone, që ka bërë smartphone-t e parë me Firefox OS për zhvilluesit, kanë filluar sot me pranimin e paraporosive për dy smartphone-et e...

Përdoruesit e Android-it paguajnë më pak në aplikacione

Një raport i ri tregon se përdoruesit në përgjithësi nuk janë të interesuar të paguajnë për aplikacione të pajisjeve mobile dhe me kalimin e...

Filloi përditësimi i Moto X, Moto G dhe Moto E në Android 4.4.3

Motorola ka njoftuar se përditësimi i ri i versionit Android 4.4.3 është i gatshëm dhe gjatë javës do të fillojnë të përditësohen një numër...

Apple dhe Google dominojnë në tregun botëror të smartphone-ve

Nëse ndonjëherë keni menduar se pse zhvilluesit e aplikacioneve gjithmonë si tendencë fillimisht kanë zhvillimin e aplikacioneve për iOS ose Android, apo ndoshta të dyja,...

Cortana për Android dhe iOS mund të arrihet

Cortana ka vetëm një muaj që është lansuar kurse Microsoft nga tani është duke menduar se si të sjellë asistentin personal digjital në pajisje dhe platforma tjera,...
video

Sipas Ofcom: Dritat zbukuruese të vitit të ri mund të ngadalësojë rrjetin WiFi (Video)

Kompania Ofcom ka njoftuar për lansimin e një aplikacioni të tyre të ri mobil Wi-Fi Checker, i cili është zhvilluar për të kontrolluar nëse rrjeti...

Microsoft lanson Sprinkles, një kamera aplikacion për iOS

Microsoft po hyn në konkurrencën e kamerave për argëtim, me një aplikacion për iOS të quajtur Sprinkles, që tashmë është shfaqur tek kategoria "new apps...

Lansohet versioni i ri Firefox 29

Mozilla ka lansuar versionin e ri të Firefox 29 i cili është një përditësim i madh për kompaninë  duke sjellë një dizajn të ri...

Skype nga tani në dispozicion për BlackBerry Z10

Nëse posedoni një smartphone BlackBerry Z10 me versionin 10.1 të sistemit operativ, nga tani e tutje mund të shkarkoni aplikacionin Skype nga BlackBerry World....

Trigonom lanson aplikacionin e radhës – “Numrat”

Për fëmijët nuk ka qenë asnjëherë më i lehtë dhe më argëtues mësimi i numrave në gjuhën shqipe. Pas suksesit të madh me aplikacionin...

Inbox-i në Gmail shumë shpejt me një pamje të re

Siç edhe ishte përfolur, Inbox-i i Gmail-it ngadalë po ndryshohet më një pamje krejt të re për Desktop, iOS dhe Android. Inbox i ri do...

Del versioni i ri testues, Apple iOS 8 Beta 3

Të hënën Apple ka lëshuar versionin Beta të tretin me radhë të iOS 8, duke e çuar atë më afër prezantimit përfundimtar që pritet...
11,100FansaPëlqeje
63NdjekësNdjek
3,214AbonentëAbonohu

REKLAMA