Tablet - ameble

Tablet

Fillimi Tablet

Shumë shpejt në treg një tablet Android me markën e BlackBerry

Përderisa BlackBerry po tenton të ringjallet si një kompani softueri, kjo nuk e ka penguar kompaninë të vendos emrin e saj në smartphone Android të...

Huawei MateBook, një në dy (tablet dhe laptop)

Huawei ka prezantuar pajisjen e re Huawei MateBook, një në dy tablet-Windows hibrid dhe laptop, që posedon ekranin LCD 12 inç. Ekrani i këtij tableti/laptop u ofron përdoruesve...

Është shfaqur Microsoft Mercury, mini-tableti që nuk është lansuar kurrë

Microsoft ende nuk e ka lansuar mini-tabletin Surface të shumë përfolur, për të cilin kompania shumë herë ishte gati ta lansoj. Tani është shfaqur...

Surface Pro 4 ka një nga ekranet më të mirë në treg

Kur zgjedhim një smartphone apo tabletë, gjithmonë pyesim për madhësinë e ekranit dhe rezolucionin e tij. Megjithatë, cilësia e ekranit është ajo që ne duhet...

Tableti më i avancuar nga Microsoft, Surface Book kushton 3199$

Tableti Microsoft Surface Book u lansua në fillim të këtij muaji, çmimet për pajisjen fillojnë nga 1499$ (ose 1323€), por nëse dëshironi të merrni modelin më...

Vodafone lanson tabletin Tab Prime 6

Vodafone si duket ka vendosur të sponsorizoj një numër të pajisjeve të reja ku ketë e konfirmon edhe lansimi i një tableti të ri...

Microsoft lanson tabletin Microsoft Surface 3

Microsoft sot njoftoi për lansimin e tabletit Microsoft Surface 3 i cili do të ketë çmimin rreth 499$. Microsoft Surface 3 tabletë vjen me versionin...

Samsung Galaxy Tab S2 do të prezantohet në qershor

Samsung ka pasur një punë të vështirë për pasardhësit të tabletit premium Tab Galaxy S duo, dhe si duket tani Samsung ka gjetur një...

Shfaqen detajet të tabletit HTC T1H

HTC është duke punuar për të lansuar një tablet të ri i koduar me emrin HTC T1H. Tableti i ri nga HTC vjen me ekranin...

BlackBerry dhe Samsung bashkohen për zhvillimin e një tableti

BlackBerry nuk ka pasur shumë fat në tregun e tabletve. Ajo deri më tani ka lansuar vetëm një tablet të quajtur PlayBook, ku lirishtë mund...

Lenovo prezanton tabletin Lenovo Miix 300 në MWC 2015

Në ngjarjen MWC 2015, e cila aktualisht është duke u mbajtur në Barcelonë, Lenovo ka prezantuar tabletin e ri Lenovo Miix 300 me platformën...

Shfaqen karakteristikat të Samsung Galaxy Tab A dhe Tab A Plus

Samsung pritet të lanson disa tableta të ri më vonë gjatë këtij viti, të cilat me siguri do të prezanton në Kongresin Botëror të...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,640AbonentëAbonohu