Teknologji - ameble

Teknologji

Fillimi Teknologji

Hotmail zëvendësohet me Outlook

Hotmail.com si duket ngadalë po shuhet, dhe atë do ta zëvendësoj Outlook.com, i cili do të jetë konkurrenti kryesorë i shërbimeve Gmail nga Google....

Televizionet LG me teknologjinë e pikave kuantike lansohen në CES 2015

LG ka njoftuar se do të lansoj një seri të re të televizioneve 4K Ultra HD në ngjarjen CES 2015 të muajit janar. Këto televizione...
video

NeverWet mbron pajisjen tuaj nga uji

Spërkatësi (spray) mahnitës NeverWet është një super spërkatës hidrofobik që e bën pothuajse çdo gjë të papërshkueshëm nga uji, si pajisjet, këpucët, veshjet madje...

Sharp zbulon ekranin IGZO 32 inç 4K

Sharp ka zbuluar monitorin profesional PN-K321, të cilet mburren me rezolutën 4k më 3840x2160 dhe diagonale 32 inç. Është i pajisur me teknologjinë e tyre...
video

Samsung demonstron ekran elastik

Departamenti Samsung Displays që posaçërisht merren me ekrane kanë filluar ti zgjojnë orekset tona sidomos kohëve e fundit, me teknologjinë e ekraneve elastik (të pathyeshëm)...

Aeroplani që synon të fluturoj rreth botës

Solar Impulse, aeroplani i famshëm me energji solare po bëhet gati për misionin e tij të ardhshëm ambicioz. Pas provave të bëra, ky aeroplan mund...

Amoeba USB memorie modulare

Zhvillimi i teknologjisë sot nuk ka të ndalur. Prodhuesit e ndryshëm të teknologjive tani më janë futur në garë për të krijuar pajisje me...

Rezolucioni 4K tani e tutje do të quhet Ultra High-Definition

Që nga kjo javë brezi i ardhshëm i ri i të ashtuquajturës teknologjisë 4K për ekran më definicion të lartë, zyrtarisht do të jetë...

iPhone 5 në më shumë se 50 vende në Dhjetor

Sot Apple e bëri të ditur se produkti i fundit i tyre iPhone 5 do të jetë në shitje në shumë se 50 vende...

Disa produkte te prezantuara nga Sony në IFA 2012

Diten e djeshme Kompania Sony ka shfaqur disa prej produkteve të tyre në IFA 2012 që po mbahet në Berlin të Gjermanisë, kështu që...

Apple ndryshon prodhuesin e çipave?

A e keni ditur se çipat (chips) për pajisjet Apple i prodhon kompania Samsung? Sipas The Wall Street Journal, Apple më nuk do ta paguaj...
video

Nfl Replica Jerseys – Way Of Showing Support

NaVorro Bowman made his first appearance in practice at OTAs this week and he said it feels good to be able to back...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu