Lajme - ameble

Lajme

Fillimi Lajme

Shfaqen karakteristikat të Samsung Galaxy Tab A dhe Tab A Plus

Samsung pritet të lanson disa tableta të ri më vonë gjatë këtij viti, të cilat me siguri do të prezanton në Kongresin Botëror të...

Toshiba lanson për treg laptopin e parë Chromebook

Toshiba në fillim të këtij viti kishte filluar të hyj në treg edhe me sistemin operativ Chromebook, duke prezantuar kështu laptopin e tyre të parë...

Zyrtare: Lansohet Motorola Moto Maxx

Motorola ka prezantuar modelin Moto Maxx i cili është identik me modelin ndërkombëtar Verizon Droid Turbo. Moto Maxx vjen me ekranin QHD 5 inç me...

Panasonic do të shkurtojë 10,000 vende pune në Mars 2013

Pavarësisht se kohëve të fundit ka shënuar një rritje në fitimet, kompania Panasonic tashmë ka larguar 36.000 emra nga listat e pagave, ndërsa një...

LG njofton për katër smartphone të ri të rangut të mesëm

LG tani para ngjarjes MWC 2015 ka njoftuar për katër smartphone të ri të rangut të mesëm, që përfshinë modelet Magna, Spirit, Leon dhe Joy. Ata...

Samsung Galaxy S III Android 4.1.2 Jelly Bean përditësimi

                Ashtu si është premtuar dhe përfolur që dy muaj, Samsung ka filluar shpërndarjen e Android 4.1.2 për Galaxy S III ( I9300 ). Këtë...

Versioni Apple iOS 7 vjen me dizajn të ri

Sipas thashethemeve Apple pritet të zbuloj versionin e ardhshëm të platformës mobile iOS 7 në konferencën për zhvillues të tyre që mbahet në Qershor....
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu