Thashetheme - ameble

Thashetheme

Fillimi Thashetheme

iPhone 5S do të jetë me ngjyrë ari

Nuk është besuar në fillim, por thashethemet duket se po dalin të vërteta. Raportet nga AllThingsD se më 10 Shtator Apple do të prezantoj...

Zbulohet çmimi i Sony PlayStation 4

Një artikull në gazetën japoneze Asahi Shimbun shkruan se modeli i ardhshëm Sony PlayStation 4 do të kushtojë rreth 428 $ në SHBA, 399 £...

Samsung Galaxy S4 në Europë për 650 €

Samsung javën që shkoj lansoi smartphone-in e shumë pritur Galaxy S4 në një ngjarje të organizuar në Nju Jork. Ky smartphone pritet të jetë...

Canon po teston një aparat fotografik me 75 MPix

Sipas një raporti të fundit thashethemet janë se Canon është duke punuar në një aparat fotografik të ri Pro DSLR që mund të shfaqet...
video

IPKO sjell 3G-në por, a do t’i bllokoj shërbimet Viber, Tango, Skype etj?

Pas vendimit dhe dhënies se dritës së gjelbër nga ARKEP për fillimin e rrjetit 3G në Kosovë, dy operatorët vendor, Vala dhe IPKO, kanë...

Shfaqen karakteristikat e para të iPhone 6S dhe 6S Plus

Përderisa jemi në fillim të vitit si dhe është po thuajse shumë herët të flasim për modelet e reja të iPhone-ve nga Apple, tashmë...

Apple shumë shpejtë me iPhone 5S

Apple sipas DigiTimes vitin e ardhshëm do të nis një smartphone tjetër iPhone 5S. Sipas të njëjtit burim thuhet se prodhimi fillestar i iPhone 5S mund të...

iPhone 7 do të jetë edhe më i hollë

Smartphone i ardhshëm i Apple-it, iPhone 7, do të sjellë një dizajn të ri që do të jetë mbresëlënës, 1mm më i hollë se sa...

Huawei P9 vjen me 6 Prill

Smartphone-i Huawei P9 është përfolur të vij në pranverë, ku tani saktësisht e dimë datën e prezantimit zyrtar të këtij smarphone-i. Një ftesë që është...

Versioni Android i ardhshëm ndoshta “Android Nutella”

Versioni i ardhshëm Android N tani është zyrtarisht në dispozicion për test. Google ka informuar se versioni i ri i Android-it është në dispozicion për...

Zbulohen imazhe të qarta të tabletit Galaxy View

Samsung muajin e kaluar kishte ngacmuar me disa imazhe jo shumë të qarta për tabletin e ardhshëm të tyre Galaxy View, kurse tani vijnë disa imazhe tjera më...

Paralajmërohet Samsung Galaxy S II Plus

Pas suksesit të paparë me shitjen e Samsung Galaxy S2 me më shumë se 30 milion njësi dhe S3 me më shumë se 20 milion...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu