Thashetheme - ameble

Thashetheme

Fillimi Thashetheme

Testohen reklama masive tek rezultatet e kërkimeve në Google Search

Kompania Google është duke testuar reklama (banners) të mëdha brenda rezultateve gjatë kërkimit në shërbimin Google Search, e cila do të shfaqet në krye...

Samsung do të jetë furnizues i memorieve DRAM për iPhone 6S

Apple iPhone 6S nuk pritet të dal në treg me herët se muaji shtator i këtij viti, edhe pse kemi dëgjuar thashetheme të ndryshme sa...

HTC One ngacmon me një imazh për smartphone-in e ardhshëm M10

Ndryshe nga kompanitë Samsung dhe LG, HTC nuk ka mbajtur një paraqitje zyrtare në Kongresin Botëror të pajisjeve Mobile 2016 (MWC 2016), për të prezantuar...

Xbox One Smartwatch vjen vitin e ardhshëm

Microsoft kohët e fundit ka lansuar pajisjen e re wearable, Microsoft Band, kurse tani thashethemet janë se kompania është duke punuar në një pajisje...
video

IPKO sjell 3G-në por, a do t’i bllokoj shërbimet Viber, Tango, Skype etj?

Pas vendimit dhe dhënies se dritës së gjelbër nga ARKEP për fillimin e rrjetit 3G në Kosovë, dy operatorët vendor, Vala dhe IPKO, kanë...

LG dhe Sony në CES 2015 pritet të prezantojnë TV me rezolucione 8K

Consumer Electronics Show (CES) fillon javën e ardhshme, dhe sipas një raporti të fundit, të dy LG dhe Sony pritet të prezantojnë modele të reja të...

Kompleksi “Space Ship” nga Apple

Kemi dëgjuar edhe me herët se Apple ka në plan për të ndërtuar një kompleks të ri të quajtur 'Space Ship' në Cupertino të...

Apple për prodhimin e iPad-ve, me 128GB

Nga Marsi i këtij viti sipas një raporti të fundit, Apple pritet të zbulojë një iPad të ri dhe një tjetër version Mini, kjo i...

Apple në plan të lansoj një model mini të iPhone 6S

Apple iPhone 6S posedon ekranin me madhësi 4.7-inç, 6S Plus me 5.5-inç, kurse tani thashethemet janë se kompania po planifikon të lansoj një version më...

Samsung Galaxy S4 në Europë për 650 €

Samsung javën që shkoj lansoi smartphone-in e shumë pritur Galaxy S4 në një ngjarje të organizuar në Nju Jork. Ky smartphone pritet të jetë...

Amazon blen aplikacionin Evi

Ndoshta dikujt i kujtohet Evi, një aplikacion për zë në iPhone i cili është i ngjashëm me Apple Siri, dhe si duket ketë aplikacion...

Nokia Lumia “Catwalk” vjen me datën 15 Maj

Nokia në serinë e saj të smartphone-ve Lumia ka vendosur ta shtoj edhe një model tjetër me Windows Phone 8, një smartphone ky që...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu