Thashetheme - ameble

Thashetheme

Fillimi Thashetheme

Motorola në plan një tablet Moto X

Motorola se fundmi ka lansuar smartphone-in Moto X, smartphone ky që mund të personalizohet me një seri dizajnësh të ndryshme nëpërmjet Moto Maker, mirëpo...

iPhone 5S dhe iPhone 6 së shpejti

Një postues në faqen Kineze microblogging shkruan se një shok i tij i ka parë modelet e shumëpërfolura iPhone 5S dhe iPhone  6 dhe...

Samsung do të jetë furnizues i memorieve DRAM për iPhone 6S

Apple iPhone 6S nuk pritet të dal në treg me herët se muaji shtator i këtij viti, edhe pse kemi dëgjuar thashetheme të ndryshme sa...

Google thuhet se është e interesuar të blej kompaninë Waze

Dy javë më parë fjalët ishin se Facebook është e interesuar në blerjen e kompanisë së navigacionit apo hartave, Waze. Tani sipas një raporti...

iPhone 6 vjen në muajin Shtator

iPhone 6 fillimisht është thënë se do të prezantohet në muajin Qershor të këtij viti, kurse tani kanë ardhur informacione nga persona të cilët...

HTC Windows Phone me emër të koduar “Tiara”

Kanë filluar të qarkullojnë disa thashetheme rreth një smartphone-i të ri nga HTC i cili do të ketë të instaluar platformën nga Microsoft-i Windows...

Samsung Galaxy S4 Mini lansohet së shpejti

Meqë Galaxy S4 tani më është zyrtarizuar, gjiganti Samsung si duket është duke menduar edhe për pjesën tjetër të pajisjeve të reja të brezit...

Oppo Find 7 mund të vijë me kamerë 50 megapikselë

Smartphone-i Oppo Find 7 po përgatitet të prezantohet në një ngjarje për shtyp që do të mbahet me datën 19 Mars në Pekin dhe paraprakisht...

Nikon dërgon ftesa për konferencë me 21 Shkurt

Me datën 21 Shkurt, është raportuar se Nikon do të mbajë një konferencë shtypi në Tajlandë. Vetë kompania ka dërguar ftesa përmes “ThaiDPhoto” edhe...

Smartphone-i ZTE Grand S II mund të vijë me 4GB RAM

Për smartphone-in ZTE Grand S II u njoftua në ngjarjen CES në muajin Janar dhe në atë kohë ky model u paraqit me 2GB...

Rrjedhin foto të Lumia 525, smartphone ky që pritet të lansohet shumë shpejt

Nokia shumë shpejt pritet të prezantoj pasardhësin e smartphone-it të tyre të njohur Lumia 520. Gjatë këtyre dy javëve të fundit janë dëgjuar vazhdimisht...

Facebook prapë me ndryshime të reja për përdoruesit

Facebook si duket e ka prapë në plan të ndryshoj ndërfaqen ballore të përdoruesve të saj. Gjigandi i rrjetit social është duke eksperimentuar me...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu