SHPËRNDAJE

Sot thashethemet janë shfaqur se një smartphone i koduar HTC One Mini do të futet në prodhim dhe pritet të lansohet nga muaji Korrik, në të njejtën kohë janë shfaqur disa imazhe të tij nga një uebfaqe të Estonisë forte.delfi.ee që duket të jetë versioni më i vogël se modeli HTC One.

HTC One Mini është përfolur të paraqitet me ekrani HD 4.3 inç me rezolucion 1280X720 pikselë, procesorin 2-bërthamor, 16 GB hapësirë të brendshme për ruajtje, 2 GB RAM, kamerën me teknologji të re Ultrapixel, si dhe platformën Android 4.2 Jelly Bean me softuer HTC Sense 5.

Gjithmonë sipas thashethemeve, HTC One Mini do të lansohet në treg me çmim prej 400 €. |ameble|

SHPËRNDAJE