SHPËRNDAJE

LG në ngjarjen CES 2015 ka lansuar të shumë përfolurin G Flex 2. Ky është smartphone-i i dytë që lakohet nga kjo kompani dhe ofron shumë përmirësime krahasuar me modelin e vitit të kaluar, duke përfshirë edhe karakteristika harduerike që e bëjnë pajisjen të përsosur.

LG G Flex 2

G Flex 2 si smartphone është më i vogël se ai origjinali, vjen me ekran 5-inç të mprehtë dhe rezolucion 1080p. Gjithashtu vjen me dy versione 2GB ose 3GB RAM në varësi se ku shitet, 16GB ose 32GB hapësirë të brendshme për ruajtjen e të dhënave, kamera kryesore 13-megapikselë e përmirësuar si nga ana harduerike ashtu edhe ajo softuerike, më shumë rezistent ndaj gërvishtjeve, portën microSD që përkrah kartela deri 2TB dhe krejt në fund procesorin 8-bërthamor 64-bit Snapdragon 810.

Sigurisht, së në të është e përfshirë edhe kamera frontale 2.1-megapikselë, laseri-autofokus për fotografi, NFC, USB 2.0 etj. Kompania LG ka planifikuar ta lansoj ketë model me ngjyrë të kuqe. Për shitje do të filloj këtë muaj në Korenë e Jugut duke vazhduar me tregje të tjera, mirëpo çmimi ende nuk është treguar. /ameble

SHPËRNDAJE