SHPËRNDAJE

Kompania Motorola për ditën e sotshme kishte paralajmëruar se do të jap një lajm të rëndësishëm dhe si duket e ka bërë. Ata zyrtarisht kanë lansuar versionin më të ri të smartphone-it Moto E, i cili vjen me çmim të ulët.

Moto E LTE (2)

Ky smartphone vjen i pajisur me ekran 4.5-inç, procesorin 4-bërthamor Snapdragon 1.2GHz, baterinë 2390mAh, kamerën e pasme 5-megapikselë, atë frontalen, si dhe vjen me versionin Android 5.0 Lollipop. Në ketë model Motorola ka futur edhe disa nga softuerët e vet të dobishëm, më të cilët shton karakteristika ekstra, si p.sh. mundësinë e marrjes së fotografive në mënyrë të shpejt etj etj.

Moto E i ri duke filluar nga sot do të jetë në dispozicion për blerje në mbi 50 vende si në Amerikën e Veriut, Amerikën Latine, Evropë dhe Azi dhe do të jetë me çmim 150 $ (ose 132 €).

Në përgjithësi, krejt kjo çfarë ka bërë Motorola me ketë model të smartphone-it tingëllon si një përmirësim i mirë për ketë seri. Tani posedon gjithashtu edhe rrjetin LTE dhe ekranin më të madh. /ameble

SHPËRNDAJE