SHPËRNDAJE

Nokia ka lansuar smartphone-in e fundit të saj me specifika të ulëta që quhet Nokia Lumia 505, dhe është i ngjashëm me versionin Lumia 510. Ky smartphone do të jetë në dispozicion nga javët e ardhshme, i pajisur me ekran amoled 3.7 inç dhe rezolucion 800X480, dhe me shume gjasë është i përkrahur me një çip Core të vetëm.

Lumia 505 është më memorie të integruar 256 MB dhe 4GB të jashtme. Karakteristikat të tjera përfshijnë kamerë 8 megapixel te pasme, Bluetooth 2.1, baterinë 1300 mAh.

Mban platformën Windows Phone 7.5 dhe nuk mund të përditësohet në Windows Phone 8. Nokia Lumia 505 vjen në 3 ngjyra: rozë, zezë, dhe të kuqe. |ameble| 

[divider top=”0″]

SHPËRNDAJE