SHPËRNDAJE

Boost Mobile ka lansuar zyrtarisht phablet-in e tyre Boost Max dhe është në dispozicion për shitje online për 299.99 $.

Boost Max

Boost Max është një kopje e përkryer e phablet-it të vetëm nga ZTE, të cilin kjo kompani e kishte prezantuar në fillim të këtij muaji në ngjarjen CES 2014.

Sido që të jetë ky phablet nga Boost Mobile vjen i pajisur me ekran 5.7 inç 720p me mbrojtës Corning Gorilla Glass, procesorin 2-bërthamor Snapdragon 400 1.2GHz, 1GB RAM, 8GB memorie interne me mundësi zgjerimi nepermes SD portës, baterinë 3200mAh, kameren pasme 8 megapikselë dhe atë frontale 1 megapikselë. Në start posedon versionin Android 4.1 me ndërfaqen Mifavor nga ZTE. Boost Max gjithashtu mbrapa përmban një panel alumini duke i dhënë kësht një pamje të dizajnit të hijshme. /ameble

SHPËRNDAJE