SHPËRNDAJE

Nëse jeni duke kërkuar një pajisje Mini PC të re me Android, atëherë më siguri se ky do të ishte opsioni me i mirë dhe me i fundit. Rikomagic MK902 Android Mini PC është në dispozicion me para-porosi për rreth 90 £ (106 €).

Rikomagic MK902 është i pajisur me procesorë 4-bërthamor Rockchip RK3188 ARM Cortex-A9, 2GB RAM dhe vjen me dy opsione 8GB ose 16GB memorie e brendshme. Karakteristika të tjera të kësaj pajisje Mini përfshijnë 4 USB porta, një Ethernet jack, slotën microSD, portën HDMI, një dalje AV dhe vjen me versionin Android 4.2 Jelly Bean. Rikomagic MK902 gjithashtu përmban kamerën e integruar 5 megapikselë e cila e bënë ketë pajisje të përkryer për video konferenca duke përdorur aplikacionin Skype apo ndonjë tjetër.

Rikomagic MK9021

Për më shumë informacione rreth Rikomagic MK902 dhe për para-porositë mund ti gjeni tek uebfaqja e tyre Rikomagic. |ameble|