SHPËRNDAJE

Samsung ka njoftuar për lançimin e një smartphone të ri Android, Galaxy Core LTE, me të cilin pritet të konkurron në tregun e Evropës dhe tregun e Azisë.

Samsung Galaxy Core LTE ka një ekran qHD 4.5 inç me rezolucion prej 540 x 960 pikselë i përkrahur nga një procesor 2-bërthamor 1.2 GHz.

Samsung Galaxy Core LTE

Karakteristikat e tjera të Samsung Galaxy Core LTE përfshijnë 1GB RAM memorie, 8 GB hapësirë të brendshme e cila mund të zgjerohet nëpërmjet SD micro kartelës deri në 64 GB, kamerën e pasme 5 Megapiksel me LED flash, kamerën frontale 0.3 Megapiksel dhe përmban një bateri të fuqisë prej 2,100 mAh. Ky model ka të integruar platformën Android me version 4.2.2 Jelly Bean.

Sa i përket çmimit, ende nuk është bërë njoftimi zyrtar. /ameble