SHPËRNDAJE

Samsung ka prezantuar versionin e tyre me te ri Galaxy S8 dhe Galaxy S8 Plus, pajisje që vijnë me specifika mbresëlënëse.

Samsung Galaxy S8 posedon ekranin 5.8 inç Infinity me rezolucion Quad HD+ prej 2960×1440 pikselë me 570 ppi.

Kurse Galaxy S8 Plus vjen me ekran 6.2 inç Infinity me rezolucion Quad HD+ prej 2960×1440 pikselë me 529 ppi.
Të dy pajisjet janë te pajisura me procesorë Qualcomm Snapdragon 835 ose sipas vendit se ku shitet me Samsung Exynos 8895.
Modelet e reja të Samsung-ut vijnë me hapësirë të brendshme 64GB dhe me opsion sloten microSD që përkrahë kartela deri në 256GB.
Samsung Galaxy S8 dhe S8 Plus vijnë me kamera frontale për selfie 8 megapikselë dhe kamera e pasme për foto dhe video 12 megapikselë, të dy pajisjet janë te çertifikuara me IP68 rezistent nga ujë dhe pluhuri.
Karakteristikat tjera të këtyre dy pajisjeve përfshijnë USB Type-C, Bluetooth 5.0, Android Nougat, S8 përmban fuqinë e baterisë 3000 mAh kurse S8 Plus 3500 mAh.
Me shumë detaje rreth këtyre smaprtphone-ve të ri mund te gjeni ne uebfaqen e Samsung-ut. /ameble