SHPËRNDAJE

Është lansuar zyrtarisht smartphone i ri nga Nokia i quajtur Nokia Asha 210, i cili vjen me tastierë të plotë QWERTY dhe përmban ekranin LCD 2.4 inç me rezolucion QVGA 320X240 pikselë.

Nokia-Asha-210

Nokia Asha 210 posedon kamerën e pasme 2 megapikselë, dhe 64MB hapësirë të integruar për ruajtje, gjithashtu vjen me sloten microSD që mund të pranoj kartela deri 32GB, plus WiFi dhe USB.

Video më poshtë shfaq ketë model të Nokia-s, që vjen me një buton të dedikuar për aplikacionin ‘WhatsApp’, i cila u jap mundësin e menjëhershme për kontakt me WhatsApp.

[youtube id=”m_b1yeSCdhU” width=”600″ height=”350″]

Nokia Asha 210 do të jetë në dispozicion në dy versione me një SIM dhe dy, për shitje do të dal nga muaji Maj dhe çmimin me pakicë do ketë rreth 72$ (ose 55€). |ameble|

SHPËRNDAJE