SHPËRNDAJE

Vibe Z2 është i pari smartphone 64-bit i prodhuar nga Lenovo, që do të thotë se do të jetë në gjendje të përfiton nga versionet e ardhshme nga Android që do të mbështesin pajisjet me performancë të lartë harduerike.

Lenovo Vibe Z2 64-bit

Lenovo Vibe Z2 Sony është i pajisur me një ekran 5.5 inç me rezolucion prej 1290 x 720 pikselëve, i përkrahur nga procesori 64-bit 4-bërthamor me shpejtësi 1.4GHz nga Qualcomm Snapdragon, 32GB hapësirë të brendshme, kamerën frontale 8 megapikselë, kamerën kryesore 13 megapikselë dhe një bateri 3000mAh.

Vibe Z2 gjithashtu ofron mbështetje të dyfishtë të SIM kartelave.

Lenovo Vibe Z2 do të lansohet së pari në Kinë në tetor me një çmim prej 429$. /ameble