SHPËRNDAJE

Pas shumë të përfolurit Sony PlayStation 4, siç është edhe pritur, që nga sot konsola e re është lansuar në SHBA me çmim prej 399 $, ndërsa në Evropë dhe Australi pritet të lansohet brenda dy jave, pra me 29 Nëntor.

[youtube id=”Jw8HCFZkBds#t=116″ width=”600″ height=”350″]

Siç është edhe paralajmëruar më herët, PlayStation 4 ka specifika mbresëlënëse si në vijim:

 • Memoria e Sistemit: 8 GB
 • Video Memoria: 2.2 GB
 • Procesori: 4 x Dual-Core AMD64 “Bulldozer” (8 bërthama)
 • Porta: 4 x USB 3.0, 2 x Ethernet
 • Drive: Blu-Ray
 • HDD: 160 GB
 • Daljet e zërit: HDMI dhe Optical, 2.0, 5.1 dhe 7.1 kanale

Lista e lojërave, që priten të janë të gatshme për të luajtur brenda një muaji, është si në vijim:

 • NBA 2K14
 • Call of Duty: Ghosts
 • Skylanders Swap Force
 • Need for Speed: Rivals
 • Battlefield 4
 • Madden 25
 • FIFA 14
 • NBA Live
 • Killzone: Shadow Fall
 • #DRIVECLUB
 • Knack
 • Assassins Creed IV: Black Flag
 • Watch_Dogs
 • Just Dance 2014
 • LEGO Marvel Superheroes
 • Basement Crawl
 • Pool Nation Extreme
 • Contrast
 • Warframe
 • Pinball Arcade
 • War Thunder
 • N++
 • Minecraft
 • DC Universe
 • Planetside 2
 • Counterspy
 • ResoGun
 • Flower
 • Doki-Doki Universe
 • Hohokum
 • Tiny Brains
 • Super Motherload
 • Blacklight |ameble|
SHPËRNDAJE