SHPËRNDAJE

Pipo Max M6

Pipo, një brend kinez, ka lansuar në treg një tablet i njohur si Max M6. Tableti ka disa specifika mbresëlënëse harduerike duke përfshirë ekranin 10 inç me Retina Display me rezolucion  2048 x 1536 pikësela, procesorin 4 – Bërthamorë 1.6GHz A9, 2GB RAM, WiFi, Bluetooth, 3G mbështetje, 5 Megapikëselë kamerën e pasme si dhe atë frontalen 2 Megapikëselë, slot kartëlen, mini HDMI dalje dhe një 10.000 mAh bateri.

Pajisja ka të instaluar sistemin operativ Android 4.1, por kompania premton se do të kalon shumë shpejt në Android 4.2.2. Tableti përveç specifikave shumë të mira ai po ashtu ka edhe një çmim të mrekullueshëm, vetëm 269 $, ndërsa versioni me WiFi 308 $.

A do të arrin Pipo të konkurrojë krahas me të gjitha tabletet e njohura dhe që tani më janë në dispozicion në treg, mbetet të shihet në të ardhmen e përafërt. |ameble|

SHPËRNDAJE