SHPËRNDAJE

Huawei në Malajzi ka lansuar një tabletë të ri, Huawei Honor, i cili vjen me ekran 8-inç, dhe është dizajnuar për çmim të ulët.

Huawei Honor

 

Huawei Honor përmban procesorin quad Qualcomm Snapdragon 200 me shpejtësi 1.2GHz dhe është i pajisur me 1GB RAM. Ekran 8 inç i këtij tableti vjen me rezolucion 1280 x 800 pikselë dhe posedon lidhjet 3G një HSPA+. Hapësira e të dhënave është 16GB RAM dhe për zgjerim posedon gjithashtu portën microSD. Kamera e pasme e tij është 5 megapikselë kurse ne anën frontale është VGA.

Tableti vjen me platformën Android 4.3 Jelly Bean dhe gjithashtu përmban ndërfaqen e Huawei-t, Emotion UI 1.6. Ky tablet do të shitet me pakicë për 184$ në Malajzi dhe nuk ka informata nëse do të shitet edhe në vendet tjera.

SHPËRNDAJE