SHPËRNDAJE

Lenovo sot ka lanusar një smartphone të ri në Kinë i quajtur Lenovo K3 Music Lemon.

K3 Music Lemon nga Lenovo vjen me ekranin e plotë HD 5 inç me rezolucion prej 1280 x 720 pikselëve i  përkrahur nga procesori 4-bërthamor 64 BIT 1.2GHz nga Qualcomm Snapdragon 410, 1GB RAM memorie si dhe ka të integruar 16GB hapësirë të brendshme e cila mund të zgjerohet nëpërmjet microSD kartelës.

Lenovo K3 Music Lemon

Lenovo K3 Music Lemon gjithashtu ka të integruar dy kamera, atë frontalen 2 megapikselë si dhe atë kryesore 8 megapikselë si dhe përkrahë teknlologjinë 4G LTE

Si duket pajisja fillimisht do të shitet vetëm në Kinë me çmim rreth 97$. /ameble

SHPËRNDAJE