SHPËRNDAJE

LG Optimus F3 -amebleTanimë kompania prestigjioze LG ka zyrtarizuar smartphone-in e ri LG Optimus F3.

LG Optimus F3 vjen me ekran 4 inç SPI (480 x 800) me mbrojtës Gorilla Glass 2 dhe platformën Android Jelly Bean 4.1.2. Poashtu karakterizohet me procesorin 2–bërthamor 1.2 GHz, me kamerë të pasme 5 megapikselë, baterinë 2460 mAh dhe përkrahë NFC, WiFi direct. Hapësira e brendshme për ruajtje të shënimeve mund të zgjerohet nëpërmjet kartelës microSD.

Ajo që e karakterizon ketë pajisje është aplikacioni Google Talkback i dedikuar për të verbër për tu ndihmuar atyre të kontaktojnë sa me lehtë me të dashurit e tyre. |ameble|

SHPËRNDAJE