SHPËRNDAJE

Kemi pasur një smartphone me ekran të plotë HD që është shfaqur për treg, por edhe disa tjerë është përfolur së do të paraqiten në vijim.
LG Optimus G2 tani është subjekti i spekulimeve qe është shfaqur në raportet e mediave koreane. Sipas një raporti, LG Optimus G2 do të ketë 5.5 inç ekran të plotë HD.

Specifikat tjera të përmendura thuhet te jenë: procesorë quad-core 2.0/2.5GHz Krait, së paku 2GB RAM, kamerën 13 megapixel dhe gjeneratën e tretë LTE radio.

Raportet e mëparshme kanë treguar se pajisja do të dal më Android 5.0 Key Lime Pie, dhe pse nuk ka asnjë arsye për mosmarrëveshje që versioni LG Optimus G2 pritet të dal vitin e ardhshëm.

Optimus G2 është lajmi i fundit në serinë e smartphone-ve që thuhet të vij me ekran HD të plotë. Më herët, kemi raportuar se HTC është duke përgatitë versionin M7 me 5.0 inç ekran të plotë HD dhe kamerë 13 megapixel. Javën e kaluar, ne pamë raportet boom për Samsung Galaxy S4, që do të shfaqët gjithashtu me ekran të plotë HD, mirëpo elastik. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE