SHPËRNDAJE

LG-së nuk i është pritur deri javën e ardhshme kur pritet të filloj ngjarja IFA 2013, ajo zyrtarisht ka shfaqur tabletin e saj të ri G Pad me ekran 8.3 inç. Ky në fakt është prezantimi i dytë i këtij tableti, mirëpo tani shfaqet me më shumë detaje rreth harduerit.

LG GPad

Disa nga karakteristikat për tabletin e parë të LG-së përfshijnë procesorin 4 bërthamor 1.7Ghz Qualcomm Snapdragon 600, 2GB RAM, 16GB hapësirë të brendshme për të dhëna, kamera e pasme 5 kurse ajo frontale 1.3 megapikselë, bateria 4600mAh, ekranin WUXGA me rezolucion 1920 x 1200 dhe do të jetë me platformën Android 4.2.2. Do të jetë në dy ngjyra në të bardhë dhe të zezë.

Pajisja pritet të dal në treg gjatë këtyre muajve të ardhshëm dhe gjatë gjithë vitit do të ketë në dispozicion. Njoftimi i plotë për të do të jetë në ngjarjen IFA gjatë javës së ardhshme. |ameble|

SHPËRNDAJE