SHPËRNDAJE

Është zbuluar këtë javë Llaptopi ekstra i hollë me specifikat e plota “Thinkpad X1 carbon”, çmimin dhe datën e lansimit. Ky brez i llaptopve do të jetë në dispozicion ne dyqanin online te Lenovo-s duke filluar nga data 21 gusht, dhe përdoruesit do të jenë në gjendje që ta porosisin atë duke bërë konfigurimin vetë ne mënyrën online.

Këta llaptop vijnë me gjeneratën e 3-te te procesorëve Intel Core në tre konfiguracione te ndryshme: i5 me 1.7GHz, i5 me 1.8Ghz, dhe i7 me 2.0Ghz.

Hardueri dhe specifikat:

 • Procesori: Third generation Intel Core i7 (2.0 GHz)
 • Memore: 4 GB
 • Storage: 256 GB SSD
 • Ekrani: 14-inch IPS, pamje wide angle (1600×900)
 • Grafika: Intel HD 4000
 • Portat: 1-USB 2.0, 1-USB 3.0, Mini-Display Port, 4-in-1 multi-card slot
 • Bateria: 4-cell, 45 Wh (6+ hours)
 • Wirelesi: Wi-Fi, Bluetooth 4.0
 • Kamera: 720p para.
 • Sistemi Operativ: Windows 7 64-bit
 • Dimensionet: 13.03 x 8.9 x 0.74 inch

Çmimi sipas konfiguracionit do te jetë prej 1,399 deri 1,849 dollar me 3 vjet garancion. |zdnet.com|

[nivo_slider source=”post” link=”image” size=”600×400″ limit=”10″ effect=”random” speed=”600″ delay=”3000″]

[divider top=”0″]

SHPËRNDAJE