SHPËRNDAJE
LG-oled-Tv-e-lakuar
Ekrani i LG-së EA9800 përmban madhësinë 55 inç OLED të lakuar, dhe përdor teknologji WGRB me sistemin katër ngjyrësh të pikselve të cila përfshin ngjyrën e bardhë natyrisht si dhe ato standarde kuqe, gjelbër dhe kaltër.
Sony Xperia Z
Smartphone-I Sony Xperia Z është shfaqur në CES
Kingston HyperX
USB 3.0 me 1TB – Kingston HyperX
TP-Link M5350 Mobile 3G Wi-Fi Hotspot
Kjo pajisje është e pajisur me bateri për 3G mobile Wi-Fi hotspot, e projektuar për të lidhur kompjuterin apo pajisje tjera në internet kur gjendeni në rrugë
Panasonic tablet 4K
Tableti i parë 4K në botë nga Panasonic.
Lenovo shfaq tabletin 27 inç
Lenovo IdeaCentre Horizon përmban ekran 27 inç të plotë HD me rezolutë 1920×1080 pixel, dhe vjen me procesorë Intel Core i3, Core i5 dhe Core i7.
Panasonic-headphones
Kufje nga Panasonic që lidhen me një TV nëpërmjet standardit Bluetooth wireless dhe vendosen në kokën tuaj si kufjet tjera normale. Por në vend të përdorimit të veshëve tuaj, kufjet punojnë si aparate dëgjimi duke përcjellë valët e zërit nëpërmjet kokës tuaj.
Huawei
Huawei sot ka njoftuar zyrtarisht për smartphone të tyre të ri dy me platformën Android dhe një Windows Phone.
Plastic Logic zbulon teknologjinë Paptertab
Plastic Logic janë bashkuar me Intel dhe Universitetin Queen për të nxjerr teknologjinë Papertab që është një tabletë me prekje, plastikë fleksibile që duket vetëm si një fletë letre.
Televizioni F9500 nga Samsung
Televizioni F9500 nga Samsung është i pari në botë që ofron mundësin që dy njerëz të shikojnë dy shfaqje të ndryshme në të njëjtën kohë në ekranin e njëjtë me audio dhe kontrolle përkatëse.
Panasonic Oled TV
FLM nga teknologjia OLED nga Panasonic për televizionin OLED 56 inç që është shumë i hollë dhe peshon shumë pak.
Ekrani Samsung fleksibil
Samsung pritet të përdorë ketë teknologji të re youm fleksibil në disa pajisje gjatë këtij viti, ende nuk e dimë nëse do ta shohim në ndonjë nga pajisjet e Samsung-ut apo në pajisjet e prodhuesve tjerë.
Lenovo është kompania e fundit që nxjerr smartphone-in Android me procesorë Intel, Lenovo K900, që përmban Intel Clover Trail+, dual core clocked në 2GHz. Ai vjen me ekran të plotë HD SPI 5.5 inç, rezolucion 1920×1080 piksel në 400p.
Kamera Polaroid IM1836 me Android është i pari në botë me mundësi ndërrimi të Lens-ave (mirrorless), dhe vjen 18 megapixel.
ZTE Grand S është smartphone i parë i kompanisë dhe me i holli në botë me ekran 5 inç, i pajisur me procesorë quad-core Qualcomm Snapdragon S4 Pro.Grand ZTE S vjen me sistem operativ Jelly Bean, kamera e paske 13 me blic dhe 2M frontale me video 1080p.

Këto pra kanë qenë vetëm disa nga teknologjitë apo pajisjet me të reja qe janë prezantuar gjatë ngjarjes CES 2013, ne kemi raportuar edhe për shume tjera që keni mundësin ti shfletoni nga kategoria e veçantë për ketë ngjarje CES 2013. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE