SHPËRNDAJE

Tecnoblog ka hasur në listimin e smartphone-it të përfolur Moto E në një uebfaqe braziliane për shitje online, Fast Shop. Aty është parë gjithashtu edhe një imazh i këtij smartphone-i për të cilin thuhet së do të vij më çmim të lirë. I njëjti imazh që është shfaqur këtu, është parë me herët edhe në Twitter.

Moto E per shitje

Në ketë shpallje gjithashtu zbulohen karakteristikat e smartphone-it Moto E, që përfshinë ekranin 4.3-inç, kamerën 5 megapikselë, memorien e brendshme 4GB, 1GB RAM dhe procesorin Qualcomm 1.2GHz. Gjithashtu theksohet se do të vijë me portën microSD. Moto E nga paketimi vjen me versionin Android 4.4 Kitkat dhe gjithmonë sipas kësaj shpallje smartphone-i garantohet se do të marrë përditësimin e ardhshëm të platformës Android. Ky model pritet të jetë në dispozicion në të zezë, e bruzët dhe ngjyrë limonidhe thuhet se do të vijë me një çmim më të ulët se sa Moto G.

Moto E

Ky model është shfaqur para lansimit zyrtar, i cili është paralajmëruar të zyrtarizohet në nje ngjarje të organizuar nga Motorola në qytetit e Londrës të Martën. /ameble

SHPËRNDAJE