CeBIT - ameble

CeBIT

Fillimi CeBIT

Kalendari i Google tani bëhet pjesë e Apple App Store

Preferoni që telefoni juaj i mençur të jetë iPhone, por keni dëshirë që në kalendarin e Google të mbani listën e ngjarjeve dhe të...

Prezantimi i delegacionit të ICK-së nga Kosovo në panairin CeBIT

Mbështetja e bizneseve të reja të bazuara në teknologji dhe inovacion përmes këshillëdhënies së ofruar nga inkubatori i Innovation Centre Kosovo, grantet e dhëna...

CeBIT hap dyert për vizitorë

Ngjarja me e madhe për Teknologji në Europë CeBIT është hapur zyrtarisht në qytetin gjerman të Hanoverit. Kancelarja gjermane Angela Merkel të dielën në mbrëmje ka...

CeBIT 2014, perspektiva të reja për bizneset e IT-së

Ngjarja CeBIT paraqet një prezantim të plotë të produkteve të reja rreth Teknologjisë së Informacionit, e cila gjithashtu bashkon kompanitë të mëdha të cilat ketë...

Edhe Kosova shperblehet ne CEBIT 2013

Ndërmarrësi i suksesshëm nga Kosova, Kushtrim Xhakli që njihet për pasionin e tij me inovacionin dhe tregjet e reja, dhe si themelues i Fast Europe Ventures...

Fujitsu “LIFEBOOK E-Series” u lansua në CeBIT 2013

 Fujitsu Lifebook ka lansuar serien e laptopëve "LIFEBOOK E-Series" në ngjarjen CeBIT që po mbahet në Gjermani. Formacion i ri vjen në tri shije:...

Teknologjia Wadi filtron ujin me energji diellore

Për njerëzit që jetojnë në vendet industriale dhe të zhvilluar, qasja në ujë të pastër nuk është problem për shkak të kujdesit mirëpo...

Huawei në CeBIT pritet të prezantoj sistemin HD për video-konferenca

 Huawei në panairin CeBIT do të prezantoj sistemin HD për video-konferenca, Huawei TE30. Huawei TE30 është një sistem më kamerë, mikrofon dhe kodek (codec) të...

CeBIT fillon nesër

 Panairi tregtar më i madh në Evropë për teknologji, CeBIT 2013 fillon nesër nga data 5 dhe zgjatë 4 ditë (deri me 9 mars) në një...

Promovimi i sektorit ne panairet ndërkombëtare

 Në kuadër të angazhimeve të shumta për promovimin e industrisë të TIK, STIKK mundësoi serish pjesëmarrjen e kompanive kosovare ne panairin me të madh...

Wacom po hynë në tregun e tabletëve

 Mbeturinat nga Kongresi Botëror i Celularëve në Barcelonë kanë filluar të pastrohen, kurse tani ne po bëhem gati se çfarë do të ofroj ngjarja...
video

Nfl Replica Jerseys – Way Of Showing Support

NaVorro Bowman made his first appearance in practice at OTAs this week and he said it feels good to be able to back...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu