SHPËRNDAJE

Javën e kaluar, personeli i Nokia-s ka postuar një cicërim në Twitter për një ngjarje që është caktuar të mbahet më 22 Tetor, ku aty është përfolur të prezantohet phablet-i i tyre i parë me Windows Phone 8, Nokia Lumia 1520.

Tani, kompania finlandeze ka postuar një tjetër cicërim që japë informata se ngjarja do të zhvillohet në Abu Dabi, Emiratet e Bashkuara Arabe në po të njëjtën datë 22 Tetor.

Nokia 22 tetor

Nokia Lumia 1520 pritet të shfaqet me procesorë 4-bërthamor Snapdragon 800 SoC, ekranin 6 inç të plotë HD me 1080p, 2GB RAM, hapësira e brendshme 32GB plus opsionin për microSD dhe do të shfaqet me sistemin operativ Windows Phone 8 GDR3. |ameble|

SHPËRNDAJE