SHPËRNDAJE

Samsung Gear S2Sot është raportuar se ora e mençur Samsung  Gear S2, do të jetë në dispozicion që nga 12 Nëntori në Mbretërinë e Bashkuar, me ç’ rast modeli Samsung Gear S2 do të ketë çmimin rreth 249£ ndërsa modeli Samsung S2 Gear Classic do të ketë çmimin rreth 299£.

Samsung po ashtu njoftoi se para-porosit në Internet për modelin Samsung Gear S2  do të fillojnë nga data 29 Tetor.

Për të promovuar nisjen e orës së mençur Samsung Gear S2 në Mbretërinë e Bashkuar, kompania Samsung është duke planifikuar të prezanton një “vitrinë me Samsung Gear S2” në qendrën tregtare të Londrës Westfield White City, me ç’ rast të gjithë ata që janë të interesuar për këtë pajisje do të kenë mundësinë për të testuar versionin demo të orës Samsung Gear S2.

Një rikujtim për modelin Samsung Gear S2. Samsung Gear S2 është prezantuar në muajin gusht të këtij viti. Vjen me madhësinë e ekranit 1.2 inç me teknologjinë Super AMOLED i mbrojtur nga gërvishtjet me mbrojtësin nga Corning Gorilla Glass 3. Po ashtu, vjen me procesorin 2-bërthamor 1GHz nga Exynos 3250, 4GB hapësirë të brendshme si, 512MB RAM memorie si dhe vjen me sistemin operativ Tizen. /ameble

SHPËRNDAJE