SHPËRNDAJE

Në eventin Computex 2014, Asus prezantoi pajisjen Asus FonePad 8, të cilën kompania e përshkruan si një tablet 8 inç që ka funksionalitetin e telefonit, një version më i avancuar se sa modeli i mëparshëm Asus FonePad 7 inç.

Asus FonePad 8 posedon ekranin 8 inç me definicion të lartë me rezolucion prej 1280 x 800 pikseleve i mbështetur nga procesori 4-bërthamor Intel Atom Z3560 1.8GHz.

Asus FonePad 8

Asus FonePad 8 ka të integruar 1GB RAM memorie, 8GB ose 16GB hapësirë të brendshme e cila mund të rritet deri në 128GB nëpërmjet kartelës microSD, 2 megapiksel kamerën frontale, 5 megapiksel kamerën kryesore dhe një bateri të fuqisë 1,500 mAh.

Ky model përkrah rrjetet 802.11 b / g / n WiFi, 3G, GPS dhe vjen me versionin e fundit të sistemit operativ nga Google, Android 4.4 KitKat.

Deri më tani nuk ka informata për çmimin e modelit Asus FonePad 8. /ameble

SHPËRNDAJE