SHPËRNDAJE

Lenovo Vibe K4 NoteLenovo prezantoi pajisjen e re Vibe K4 Note i dedikuar për tregun indian. Pajisja pritet të ketë çmimin rreth 180$ dhe do të jenë në dispozicion në Amazon përmes një modeli të shitjes të shpjet, duke filluar nga 19 Janari 2016.

Lenovo Vibe K4 Note është një pajisje e rangut të mesëm e cila karakterizohet me ekranin LCD 5.5 inç me një rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve dhe është i mbuluar me Gorilla Glass 3. Karakteristika të tjera të modelit Lenovo Vibe K4 Note janë; procesori 64-bit me 8 bërthama nga Mediatek MT6753, 3GB RAM memorie, 16GB hapësirë të brendshme e cila mund të zgjerohet nëpërmjet microSD kartelës, sistemi operativ Android 5.1, kamera kryesore 13 megapiksel, si dhe kamera frontale 5 megapiksel.
Pajisja po ashtu ofron mbështetje të dy SIM kartelave dhe përkrahë teknologjitë LTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, dhe A-GPS.

Duhet të cekim se në anën e pasme Lenovo Vibe K4 Note ka të integruar edhe sensorin për gjurmë të gishtërinjve. /ameble.com

SHPËRNDAJE