SHPËRNDAJE

Korea e Jugut, shtëpia e konsumit nga gjigandi i elektronikes LG, e para ka parë lançimin zyrtar të smartphone-it që është raportuar me herët LG Optimus G Pro. Sigurisht, që edhe karakteristikat e tij janë përfolur shumë, për të mos përmendur konfirmimin e ekranit me definicion të plotë 5.5 inç, kjo mund të jetë pajisja më e hollë duke krahasuar pajisje të madhësisë se ekranit te njëjtë.

Ekrani IPS ofron rezolucion 1920X1080 pixela në 400ppi, baterinë 3.140 mAh, i shoqëruar nga kamera 13 megapixel në pjesën e pasme dhe atë frontale 2.1 megapixel.

Në brendësi është i pajisur e para me  procesorin quad-core 1.7GHz Qualcomm Snapdragon 600, 2GB RAM, 32GB memorie të brendshme dhe sloten microSD, she do të paraqitet fillimisht me platformën android 4.1.2 Jelly Bean.|ameble| 


SHPËRNDAJE