SHPËRNDAJE

BlackBerry Q5BlackBerry ka prezantuar smartphone-in e tyre të dytë me tastierë QWERTY BlackBerry Q5, i cili do të filloj të shitet në Evropë, Azi, Amerikën Latine, Afrikë dhe Lindjen e Mesme.

BlackBerry Q5 vjen me ekran me prekje 3.1 inç dhe tastierë fizike QWERTY, pajisja është dizajnuar për tregjet në zhvillim, që i bie se do të jetë më çmim të lartë.

Karakteristikat tjera te tij janë procesori 2-bërthamor 1.2GHz, 2GB RAM, 8GB hapësira e brendshme për ruajtje plus opsioni microSD që pranon kartela deri 32GB, kamera e pasme 5 megapikselë, lidhjen 4G dhe baterinë 2100 mAh.

Për specifikat e plota mbetet të njoftohemi ditët në vijim. |ameble|

SHPËRNDAJE