SHPËRNDAJE

Toshiba-Encore-7Toshiba ka prezantuar tabletin e ri Toshiba Encore 7, një pajisje që vjen me ekranin 7 inç me rezolucion prej 1024 x 600 pikselëve dhe sistemin operativ të fundit nga Microsoft, Windows 8.1.

Modeli Toshiba Encore 7 është mbështetur nga procesori 4-bërthamor Intel Atom Z3735 1.3GHz, 1GB RAM memorie dhe ka të integruar 16GB hapësirë të brendshme e cila mund të rritet nëpërmjet microSD kartelës dhe posedon vetëm një kamerë frontale.

Çmimi i modelit Toshiba Encore 7 pritet të jetë rreth 150$. /ameble

SHPËRNDAJE