SHPËRNDAJE

[MWC 2013] Në Kongresin Botëror të Celularëve që është duke u mbajtur në Barcelonë, është prezantuar smartphone  ZTE Memo Grand i cili karakterizohet me harduer jashtëzakonisht të mirë. Në pikëpamjen e parë duket shumë i madh, me një ekran  5.7 inç me rezolucion 1280×720 pixel që i ngjan pak a shumë Samsung Galaxy Note 2.

Ky smarthpone është i pari që ka të integruar procesorin quad-core 1.7Ghz Snapdragon 800.

ZTE Grand Memo ka të integruar 2GB RAM, 16 GB memorie të brendshme, dhe një 13 Megapixel kamerë të pasme. Çfarë e veçon këtë smartphone është padyshim bateria e madhe 3200 mAh. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE