SHPËRNDAJE

Nëse nuk jeni të kënaqur me pikselat e smartphone-in tuaj, atëherë nga tani kompania Oppo ka një mundësi të mirë për ju. Prodhuesi kinez i smartphone-ve ka prezantuar modelin e ri Find 7, smartphone ky që nxjerr fotografi deri në 50-megapiksel. E përveç kësaj ky model ka një ekran që posedon jo më pak se 3 milionë pikselë.

Karakteristikat e kamerës 50-megapikselë, edhe pse teknikisht në imazhe nuk duket të jetë me e mirë se Nokia Lumia 1020, në fakt është një një trik softuerik sepse në të vërtetë sensori është 13-megapiskelë, por në opsionin Super Zoom, kjo kap 10 fotografi të shpejta dhe pastaj i kombinon ato në një foto të vetme super të mirë dhe krijon imazhin 50-megapikselë.

Ky model posedon ekranin Quad HD me madhësi 5.5-inç i mbrojtur me Gorilla Glass 3, procesorin 2.5GHz Qualcomm Snapdragon 801 dhe mund të incizoj video të kualitet 4k. Gjithashtu posedon 3GB RAM memorie, hapësira e brendshme për ruajtjen e të dhënave 32GB me mundësi zgjerimi me anë të portës microSD. Mund të lidhet me rrjetin 4G LTE . Çmimi i këtij smartphone-i do të jetë 599 $ (430 €).

[youtube id=”iZIJlWGHU40″ width=”600″ height=”350″]