SHPËRNDAJE

Më herët kemi dëgjuar vetëm për disa specifika të smartphone-it HTC M7 dhe jo me shumë, mirëpo tani kemi një foto të smartphone-it së bashku me paraqitjen Sense 5.0 UI të ri. Fotot e mëposhtme janë postuar në Weibo, dhe është përfolur se pajisja do të shfaqet më ekran 4.7 inç të plotë HD dhe rezolucion 1920X1080pixel, që vjen me Android Jelly Bean.

HTC M7 do të përmbaj procesorë quad core Qualcomm Snapdragon, clocked në 1.7Ghz, 2GB RAM dhe 32GB memorie hapësirë të integruar.
Specifikat të tjera të HTC M7 përfshijnë kamera dyfishtë, frontale me 2 megapixel, kamerë kjo e cila ofron video të plotë HD në 1080p, dhe atë të pasme 13 megapixel me lente f/2.0

Me parë kemi thënë se HTC M7 do të zbulohet në CES, por nuk ndodhi, tani thashethemet vijnë se do të shfaqet muajin e ardhshëm ne MWC për më shumë do të informohemi  me kohë. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE