SHPËRNDAJE

Kompania Sony pritet të njofton për një numër të madh të pajisjeve në ngjarjen IFA duke përfshi modelin të ri të smartphone-it Sony Xperia Z3 si dhe Sony Xperia Z3 Compact.

Por edhe pse ngjarja IFA 2014 ende nuk ka filluar, janë shfaqur disa foto të modelit Sony Xperia Z3 Compact për të cilat është raportuar se janë foto zyrtare të pajisjes të cilat do të përdorën edhe gjatë mbajtjes së konferencës për shtyp të organizuar nga Sony në IFA 2014.

Sony Xperia Z3 Compact do të vijë me një ekran 4.5 inç me rezolucion prej 1280 x 720 ose 1920 x 1080 pikselëve i përkrahur nga procesori 4-bërthamor Snapdragon 801, 2GB RAM memorie, 16GB hapësirë të brendshme, kamerë frontale 2 megapiksel, kamerë kryesore 20.7 megapikeel me sensor nga Sony Exmor RS dhe pajisja do të vijë me Android 4.4.4 Kitkat.

Edhe ky model pritet të jetë rezistent ndaj ujit dhe pluhurit. /ameble