SHPËRNDAJE

HTC One WPPasi që lansoi modelin HTC M8, gjiganti HTC është duke punuar për të lansuar edhe një model tjetër, por kësaj radhe me platformën Windows.

Një raport i ri nga kompania HTC zbuloi disa informata për harduerin që do të ketë modeli i ri HTC One.

Siç edhe pritej, pajisja do të ketë specifikat e njëjta sikurse homologu me sistemin Android duke përfshi ekranin 5 inç me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve, procesorin 4-berthamor Snapdragon 801 me shpejtësi prej 2.3GHz, 2GB RAM memorie, 32GB hapësirë të brendshme e cila mund të rritet nëpërmjet microSD kartelës edhe për 128GB, 5 Ultra Megapiksel kamera dhe bateria e fuqisë 2,600 mAh.

Kompania HTC ka planifikuar një ngjarje më 19 gusht me ç’ rast edhe pritet të zyrtarizon modelin e ri me platformën Windows. /ameble

SHPËRNDAJE