SHPËRNDAJE

Sipas spekulimeve të një rrjeti brazilian, Motorola është gati të lansoj një smartphone të ri, super të lirë, të quajtur sipas tyre Moto E. Uebfaqja braziliane për teknologji Tecnoblog posedon një pamje (screenshot) nga ky rrjet lokal. Kjo pamje zbulon ekzistencën e një smartphone-i i cili posedon karakteristika shumë të ulëta, për një smartphone të vitin 2014.

Moto E

Në pamjen e shfaqur ky model aktualisht shfaqet pa emër dhe pritet të vijë me ekran 4.3-inç me rezolucion ende të papërcaktuar, procesorin 2-bërthamor 1.2GHz, 1GB RAM dhe kamerën 5 megapikselë. Gjithashtu do të posedoj lidhjen 3G, memorie e brendshme 4GB dhe baterinë 1.900 mAh.

Pavarësisht karakteristikave të ulëta ky model mund të rezultojë si një smartphone interesant, sepse aty thuhet së trashësia e tij do të jetë 6.2mm dhe për t’u kuptuar ketë më mirë, smartphone-i me i hollë nga Motorola, Moto Razr ishte 13.9mm, i bie që ky model pritet të jetë ultra i hollë.

Sipas këtyre të dhënave, Moto E do të jetë shumë më i lirë se sa Moto G në kohen e lansimit, por pyetja është se në cilat vende do të lansohet? Mbetet të shihet. /ameble

SHPËRNDAJE