SHPËRNDAJE

Sony Z3 TabletJanë duke qarkulluar disa thashetheme për lansimin e mundshëm të tabletit Z3 nga Sony me ç’ rast janë publikuar edhe disa specifika të tij.

Sipas burimit të informacionit, tableti pritet të ketë ekranin IPS 8 inç me rezolucion të plotë i përkrahur nga një procesor 4-bërthamor Snapdragon 801, 3GB RAM memorie dhe 16GB hapësirë të brendshme. Nuk ka informata nëse ky model do të përkrahë një port për microSD kartelën.

Ajo çfarë është thënë deri më tani për tabletin Z3 është sa do të ketë të integruar kamerën e pasme 8 megapiksel me sensor Exmor RS me LED flash, një bateri të fuqisë nga 4,500-5,000mAh dhe do të perkrahë lidhjet LTE, NFC, Bluetooth 4.0 dhe Wi-Fi.

Ka mbetur edhe disa javë kur pritet të fillon ngjarja IFA 2014, me ç’ rast do të kuptohet se a do të prezanton Sony modelin e tabletit Sony Z3. /ameble

SHPËRNDAJE