SHPËRNDAJE

Simpatizantë të Samsung-ut, bëhuni gati sepse të mirat nuk kanë të ndalur. Kjo kompani para pak ditësh ka publikuar datën zyrtare të konferencës së saj të ardhshme. Kjo konferencë do të mbahet pikërisht me 29 Gusht në qytetin e Berlinit dhe ato çfarë priten të bëhen publike për ne janë pajisjet Galaxy.

Tani më është bërë publik lajmi se Samsung do të zbulojë para nesh pajisjen e re gjysmë tablet dhe gjysmë smartphone “Galaxy Note 2”.  Karakteristikat e gjeneratës me të re të “Galaxy Note 2” ende nuk dihen sigurt, por këto janë specifikat jo-zyrtare të cilat përfliten se do ti permbajë:

 Hardueri dhe Specifikat

 • Procesori: Kater-berthamorë 1.7GHz
 • Pesha&Madhesia: 5.5 inç
 • Rezolucioni: 1080p
 • Ekrani& Rezolucioni: Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M ngjyra. Video: 1080p@30fps. Dhe me mbrojtje Corning Gorrilla Glass,
 • RAM: 1.5 GB
 • Kamera: 12 mega pikselë, LED flash
 • Bateria: Standard battery, Li-Ion
 • Portet: MicroUSB
 • Wireless: Wi-Fi 802.11a/b/g/n & Bluetooth
 • Hapsire: MicroSD, deri ne 32 GB dhe memorie te integruar 16/32 GB hapesire
 • SO: Android 4.1 Jelly Bean |cnet| [divider top=”0″]