SHPËRNDAJE

Pasi që sot është zyrtarizuar smartphone-i Samsung Galaxy S4 kemi paraqitur krahasimin me paraardhësin e tij Samsung Galaxy S3, për të parë dallimet e tyre në disa specifika kryesore.

Pra, më poshtë është paraqitur tabela me specifikat kryesore nga e cila mund të vërehen dallimet në mes Galaxy S4 dhe Galaxy S3-shit. |ameble|

  Samsung Galaxy S4 Samsung Galaxy S3
Sistemi Operativ Android 4.2.2 Android (4.1.2, 4.1.1, 4.0.4)
Dimenzionet 136.6 x 69.8 x 7.9 136.6 x 70.6 x 8.6 mm
Pesha 130 g 133 g
Madhësia e ekranit 5 inç 4.8 inç
Rezolucioni 1080 x 1920 pixela 720 x 1280  pixela
Teknologjia e ekranit Super AMOLED Super AMOLED
Madhësia e baterisë 2600 mAh 2100 mAh
Koha në Stand-by Nuk ka informata zyrtare 830 orë
Koha gjatë përdorimit në 3G Nuk ka informata zyrtare 11.6 orë
Lloji i Procesorit Exynos Pro 5 Exynos 4412
Specifikat e Procesorit Octa-qore 1.6GHz, ARM Cortex-A15 Quad core, 1.4 GHz, ARM
Kartela Grafike PowerVR SGX544MP3 ARM Mali-400/MP4
RAM 2GB 1 GB
Memoria interne 16 GB 16/32 GB
Mundësia për SD-Kartë Po – Deri në 64GB SD-Kartë Po – Deri në 64GB SD-Kartë
Kamera e pasme 13 Megapixel 8 Megapixel
Apertura e kamerës F2.6 F2.6
Flash LED LED
Video inçizimi Deri në 1080p (30fps) Deri në 1080p (30fps)
Kamera e përparme 2 Megapixel 1.9 Megapixel
Shfletuesi i internetit HTML5, Adobe Flash HTML, HTML5, Flash
Teknologjia e komunikimit LTE, HSPA (unspecified), UMTS, EDGE, GPRS HSDPA+ (4G) 21.1 Mbit/s, HSUPA 5.76 Mbit/s, UMTS, EDGE, GPRS
Pozicionimi GPS, A-GPS, Glonass GPS, Glonass
Navigacioni PO Navigimi Turn-by-Turn, Navigimi me zë, Pikat e interesit (POI)
Bluetooth 4.0 4.0
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot 802.11 a, b, g, n, n 5GHz
HDMI Përmes microUSB MHL adapterit Përmes microUSB MHL adapterit

[divider top=”0″]

SHPËRNDAJE