SHPËRNDAJE

Samsung Galaxy S5 MiniSamsung së shpejti do të lanson versionin mini të modelit të fundit Galaxy S5, ashtu siç e bëri për Galaxy S4 vitin e kaluar.

Samsung Galaxy S5 Mini do të ketë ekranin 4.5 inç me rezolucion prej 720 x 1280 pikselë i përkrahur nga procesori 4-bërthamor Snapdragon 400 dhe 1.5 GB RAM memorie.

Përveç tjerash, ky model do të ketë po ashtu të integruar dy kamera, 8 megapiksel kamera e pasme dhe 2 megapiksel ajo frontale, 16 GB hapësirë të brendshme dhe do të vije me sistemin e fundit Android 4.4 Kitkat. Sikurse modeli Galaxy S5 edhe versioni Mini do të dalë me certifikimin IP67 që tregon se do të jetë rezistent ndaj ujit.

Deri më tani nuk ka asnjë informatë për çmimin si dhe datën e saktë të lansimit të Samsung Galaxy S5 Mini. /ameble

SHPËRNDAJE