SHPËRNDAJE

Synimi për ta pushtuar tregun nga gjiganti Samsung nuk ka të ndalur. Si duket Samsung është duke përgatitur një platformë me anë të së cilës është duke u munduar t’i tërheq konsumatorët e të gjitha shtresave. Kjo dëshmon me lançimin e smartphone-it të ri nga Samsung, Samsung Galaxy Express, një smartphone i rangut të mesëm  i cili duket shumë i ngjashëm me Galaxy S DUOS, S III, S III Mini, dhe Grand.

Karakteristikat e këtij smartphone-i janë:

  • 1.2 GHz dual-core procesorë, 1 GB RAM
  • 4.5 – inç Super AMOLED ekran me rezolucion 480×800 pixels
  • 5 megapixel kamera e pasme me LED flash kryesor
  • 1.3 megapixel kamera frontale
  • Wi-Fi, Bluetooth 3.0, FM Radio, A-GPS, NFC (në rajonet e përzgjedhura)
  • 8 GB hapësirë të brendshme, me microSD kartel slot (që mbështet deri në 64 GB)
  • Android (Jelly Bean)
  • 2000 mAh bateri

Çmimet e këtij modeli të Samsung-ut, ende nuk janë të publikuara. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE