SHPËRNDAJE

Pavarësisht njoftimit si një model të ri, smartphone-i Samsung Galaxy S4 tani me ngjyrë të zezë dallon paksa nga ai standard. Samsung Galaxy S4 Black Edition shfaqet me material plastike dhe mbrapa është me ngjyrë të zezë nga lëkura, ngjashëm siç është Galaxy Note 3.

Samsung Galaxy S4 Black Edition

Për brenda njihet si GT-I9505 dhe posedon procesorin Qualcomm Snapdragon 600 në 1.9GHz, ekranin 5 inç Full HD, 2GB RAM, 16GB memorie e brendshme, kamerën 13 megapikselë dhe vjen me platformën Jelly Bean 4.2.2.

Kurse Samsung Galaxy S4 mini, ka të njëjtat specifika d.m.th. procesorin Snapdragon 400 1.7 Ghz, ekranin 4.3 inç, 1.5 GB RAM, 8GB memorie e brendshme, kameren e 8 megapikselë dhe vjen me platformën Jelly Bean 4.2.2.

Për momentin kompania ka vendosur që këto modele nga muaji i ardhshëm t’i lansoj në tregun e Rusisë, mirëpo nuk ka dhënë asnjë njoftim për pjesën tjetër globale nëse do të lansoj apo jo. /ameble