SHPËRNDAJE

Samsung përveç procesorit Exynos 5 Octa sot ka njoftuar edhe për versionin e ri të smartphone-it Galaxy S2 Plus, i cili vjen me Android 4.1.2 Jelly Bean që është i pajisur më procesorë dual core 1.2 GHz.

Galaxy S2 Plus vjen me ekran super amoled 4.3 inç WVGA dhe rezolucion 800 X 480 pixel, ai gjithashtu përmban kamerë 8 megapixel në anën e pasme dhe 2 megapixel përpara.  Specifikat tjera të Samsung Galaxy S2 Plus të ri përfshijnë 1GB RAM dhe 8GB memorie hapsirë, plus një slot microSD, Bluetooth 3.0, USB 2.0 dhe WiFi.

Nuk ka detaje ende se kur Samsung Galaxy S2 Plus do të jenë në dispozicion dhe gjithashtu nuk ka detaje për çmimet. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE